Rekondice Vísky 2021

Letošní rekondici, po úžasné loňské zkušenosti, jsme opět prožili ve Vískách. Zúčastnilo se nás celkem 19 členů, z toho 2 zcela nové členky. Prožili jsme společně krásné slunečné dny plné výletů, cvičení, tvoření…..

Navštívili jsme historickou dílnu MODROTISKU v Olešnici, jeskyni BLANICKÝCH RYTÍŘŮ s nápaditou smyslovou zahradou pro slabozraké v Rudce u Kunštátu, opět jsme zajeli na krásný ZÁMEK V LYSICÍCH s proslulou cukrárnou, prošli jsme si ŽIDOVSKOU ČTVRŤ v Boskovicích s výbornou paní průvodkyní, vyzkoušeli si jízdu na KONÍCH a prohlédli si zámek RÁJEC nad SVITAVOU obklopený rozkvetlými afrikány i s přilehlou oborou. Výlety jsme plánovali s ohledem na naše možnosti, tedy pokud možno bezbariérové. K dispozici byl i zapůjčený vozík a chodítko, pro případ, že by se někomu zhoršila kondice.

Každý den jsme začínali rozcvičkou s ranním sluníčkem a pokračovali po snídani venkovním cvičením s našimi úžasnými cvičitelkami, které  právě absolvovaly Cvičitelský kurz jógy s Unií Roska. Cviky byly vhodné pro nás roskaře, s důrazem na dýchání. Hojně jsme i využívali bazén. Jednak na společné cvičení a pak jako relax a osvěžení po návratu z výletů.

Večery byly pestré. Trávili jsme je jednak při přednáškách o komunikaci, kde jsme se aktivně zapojili do diskuze, také jsme založili náš společný roskařský VÝLETOVNÍK a přitom se podělili o naše letošní výlety a dali tak tipy i dalším členům kam se podívat.

Nejvíce jsme si asi užili společné tvoření, kde se projevila naše pomoc jeden druhému, naše kreativita při výrobě stromů života z donesených kamenů, korálků a drátků. A hlavně nás inspirovaly naše nápady.

Veselo bylo i při hře BINGO, kterou jsme si pro mimořádný úspěch zahráli po dva večery.

Příští rekondici plánujeme již nyní, jaká a kde bude, záleží i na vás – členech Rosky.

Za radu Rosky vaše Věrka Krejsková

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.