Rozsviťme Českou republiku

Milí ROSKAŘI,

všem, kteří jste se podíleli na organizaci i účasti na akci „Rozsviťme Českou republiku“, děkujeme. Akce proběhla se záštitou primátora města Hradec Králové prof. PharmDr. Alexandra Hrabálka, CSc. a ve spolupráci s Nadačním fondem Impuls. Akce se konala v Šimkových sadech. Cílem této osvětové kampaně je podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou, zvýšit ve veřejnosti informovanost o této nemoci a tím odstranit předsudky s ní spojené.

Zorganizovat sázení slunečnic tak, aby vše klaplo, nebylo jednoduché. Stálo to hodně času i sil – jak fyzických tak psychických, o tom nám může říct své hlavní organizátor Bohumil Haták. Nakonec se ale vše podařilo a to i za účasti zástupkyně Nadačního fondu Impuls Ing. Kateřiny Bémové a primátora prof. PharmDr. Alexandra Hrabálka, CSc.

Musím říci, ani nepřízeň počasí – déšť, nás Roskaře od této akce neodradila. Zasadit si svoji slunečnici byl možná pro většinu neopakovatelný zážitek. Bylo radostné sledovat v dešti tu pospolitost všech, jak se přidávají i okolo jdoucí, vzájemně si všichni pomáhají.

A přijít se pak podívat po pár dnech, jak se mnou zasazené slunečnici daří, jak roste, je pádným důvodem proč vyjít z domu – i když třeba prší, svítí slunce, není nám nejlépe……Může to být cíl procházky pro nás, pro rodinu, přátele, sejít se tam jen tak pro radost, potěšení. V tom vidím také skrytý další důvod, proč takové akce konat.

Díky všem a těšíme se opět za rok při sázení.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.