Naše příběhy

Vzestupy a pády Jiřího Dudychy mladšího – tak trochu inspirativní příběh

Jestliže existuje rada pro čerstvě diagnostikované pacienty s roztroušenou sklerózou, pak zní: „Nesnažte se uzavřít se s nemocí sami do sebe. Neodhánějte od sebe všechny ty lidi, co vás mají rádi. Oni jsou totiž vaše naděje, že s ní budete schopni žít dál...

Celý článek

Odvážlivci v balonu

Někteří odvážní členové Rosky se na chvíli vzdali pevné půdy pod nohami a letěli balonem s firmou www.balony-hradec.cz. Mezi odvážlivce patřil Jirka Žďára a Markéta Černá.

balony1 balony2 balony3

Celý článek

Rozhovor v Českém rozhlase

Na následujícím odkazu si můžete poslechnout rozhovor s doc. Talábem a Vaškem Patákem v Českém rozhlase na stanici Hradec Králové. Vysílání proběhlo dne 9.6.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3140630

 

 

Celý článek

Přednášky na rekondici 2014

Na letošní rekondici měla tři přednášky z oblasti psychologie připravené Péťa Čechová. Díky výborně zvolenému tématu jsme mohli každý sám u sebe hledat vysvětlení a nápravu některých svých chování, která se v našem životě stále opakují.

Proto, abychom se těmito citlivými tématy mohli zabývat i nadále, tak si pro n...

Celý článek

Informace o roztroušené skleróze

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Roztroušená skleróza (RS) je onemocnění centrálního nervového systému (CNS), který je tvořen nervovými tkáněmi mozku a míchy. Její příčina není známa, takže jí nelze předcházet, a dosud nebyl nalezen žádný lék, který by byl schopen zcela zastavit postup choroby.

ANATOMIE

Ještě dříve než se pust...

Celý článek

VYHLÁŠENÍ CHALLENGE GOMANGO

Challenge, které se zúčastnili členové GoManga, měla v neděli 20.4.2014 své vyvrcholení – byli vyhlášeni výherci – na jednom ze dvou prvních míst se umístila Radka Koldinská, která si přála, aby organizátoři akce pozvali na předávání cen Janu Lídlovou a Vaška Patáka...

Celý článek

Pozvánka na DUKE Velikonoce

Vážení přátelé, dovolte mi, abych vás touto cestou pozvala do Litomyšle, kde sídlí Atelier DUKE našeho kamaráda Jirky Dudychy, ve kterém se od 11. do 13.4. 2014 koná Velikonoční výstava.

Na této výstavě vás čeká příjemné prostředí Atelieru DUKE, pletení pomlázek, prohlídka tvorby ateliéru a díla Jirkova otce sochaře Jiřího Dudychy...

Celý článek

Ondra Hylmar reagoval na článek v časopisu Respekt

…a článek zněl (uvádíme zde, protože ke článku je placený přístup i když je to staré číslo):

Dobrý den pane Doležale,
žiji v Nové Pace, kde pracuji v chráněné dílně jedné z neziskových organizací. Pokaždé si pročítám
v Reflexu Vaše články zabývající se autismem a vždy v nich marně hledám citace a odkazy na knihu...

Celý článek