Smutný případ vandalismu

V červnu jsem v rámci osvětové akce „Rozsviťme Českou republiku“ vysadili v Šimkových sadech záhon se slunečnicemi. Krásně rostly, začínaly kvést a dělaly radost všem, kteří šli kolem, a také našim členům, kteří v nich spatřovali symbol naděje ve své nevyléčitelné nemoci. Tento „sluníčkový záhon“ se pro naši organizaci Roska Hradec Králové stal symbolickým místem setkávání nemocných se zdravými na dalších akcích Rosky např. „Trousíme se po Šimkových sadech“, „Piknik u slunečnic“.

Jaké však bylo naše zklamání a rozčarování, když jsem v neděli 1. srpna zjistili, že většina záhonu je posekaná, zplundrovaná a květiny odneseny zřejmě k čísi potřebě……přitom ještě den předtím dopoledne bylo vše v pořádku.

„Rozsviťme Česko“ je osvětový projekt, pomáhá lidem s RS nebát se o své nemoci hovořit, dostat základní informace do povědomí lidí, aby záludné příznaky RS mohly být u nově nemocných včas odhaleny, léčeny a zajistilo jim to lepší prognózu. Vždyť na 700 mladých lidí si ročně vyslechne diagnózu této nevyléčitelné nemoci….

Tyto květiny tu tedy byly zasazeny na pomoc lidem, tak nechápeme, že někteří z nich se projevili tak bezohledně, ignorantsky a vandalsky a je nám to moc líto.

Sázení slunečnic

Krásně začínají kvést

Nějaký vandal zničil skoro celý záhon….

… a pak se vrátil a smutné dílo dokonal 🙁

Tagy:  ,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.