Trousíme se po Šimkových sadech

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat za možnost zúčastnit se akce „Trousíme se po Šimkových sadech“, jako členka spolku Roska Hradec Králové. Setkání bylo úžasné i přes velmi horké počasí. Se členy Rosky jsem se viděla poprvé a měla jsem pocit, že se známe už léta. Krásně mě přijali mezi sebe. Vše organizovali lidé se zdravotními limity a klobouk dolů za úžasnou práci. Mnohdy toto nezvládnou zdraví jedinci. Celá akce probíhala v duchu vzájemné podpory, radosti a soudržnosti. Navíc nám k tomu hrála skvělá živá hudba SAFARI Akordeon orchestr. Nikdo se nenudil. Pro děti zde byly soutěže a dílnička. Dospělí si přišli také na své.

Upřímně – roztroušenou sklerózu mám od roku 2016 a trvalo mi 5 let, než jsem se stala členkou úžasného spolku Roska Hradec Králové.

Je mi lehce po třicítce (věk žena tají stejně jako váhu 🤣). A tenkrát se mi honily asi stejné nebo podobné myšlenky jako vám. Bože co tam budu dělat mezi nemocnými? Vždyť jsem mladá na to, abych se potkávala se staršími nemocnými. Bála jsem se vidět tu nemoc u jiných. A podobné věty se mi rodily v hlavě…

Ale…

Stýkala jsem se s nemocnými jen v centru nebo v různých FB skupinách, kde si jen lidé stěžovali, hledali pomoc u lékařů atd… Tyto skupiny jsem opustila a našla si pár přátel v centru. Scházela jsem se v osobním životě se zdravými lidmi a mnohdy nechápali, že jsem nemocná a omezuje mě to. Nebo jsem se za nemoc styděla a odmítala jsem být s nimi v kontaktu. O některé přátele jsem přišla a tak vznikl prostor pro nové přátele z Rosky Hradec Králové.

Dnes vím, že volba stát se členkou Rosky byla ta nej. 😀

Jsou tam milí a přátelští lidé, před kterými se nemusím schovávat za masku – „nic mi není, vaše tempo zvládám“. Jsem s nimi taková, jaká jsem a oni to chápou. Spojuje nás jedna nemoc, se kterou se učíme žít a inspirujeme se navzájem. Předáváme si rady, jak s RS žít a neutíkat před ní.

Dlouho jsem měla v plánu udělat FB skupinu pro vzájemné sdílení radosti a podpory lidí s RS. A tak nedávno vznikla skupina „Roztroušená skleróza – Hravě spolu s RS“. Je pro všechny lidi s RS bez rozdílu věku, pohlaví, vyznání, místa bydliště atd.

Ale mnohem lepší je, stát se členy spolku Roska Hradec Králové a potkávat se nejen virtuálně.

Těším se na další setkání se členy spolku a na rekondici.

Všem moc děkuji za milé přijetí mezi sebe.

Krásné dny Lenka

Děkujeme všem účastníkům, dobrovolníkům i organizátorům. Akce se konala pod záštitou prof. PharmDr. Alexandra Hrabálka, CSc. primátora Hradce Králové.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.